UA-47015413-1 CaDıNıN DüNYaSı: Z@m@N K@ÇıY0R

2 Eylül 2008 Salı

Z@m@N K@ÇıY0R

Bankada bir hesap sahibi olduğunu düşün, hesabına her sabah 86.400 dolar para yatıyor, fakat bu paranın hepsini akşama kadar harcamak zorundasın, para ertesi güne transfer edilemez. Paranı kullansanda kullanmasanda hesap her akşam sıfırlanıyor. Ne yaparsın?
Tabii ki hepsini harcamaya çalışırsın; hepimiz, zaman adlı bu bankanın müşterileriyiz; her sabah 86.400 saniyeye sahip oluyoruz; bu zaman yarına transfer edilemez. Her sabah hesabımız dolar, her akşam boşalır. Geri dönüş yok, saniyelerini şu anı yaşayarak harca, en iyisi bunlarla yatırım yap.
Mutluluk, sağlık ve başarı için, zaman kaçıyor. Her gün için en iyisini yap. Bir senenin değerini anlamak için sınıfta kalmış bir öğrenciye sor. Bir ayın değerini anlamak için 8 aylık bebek doğuran bir anneye sor. Bir haftanın değerini anlamak için, haftalık dergi çıkaran bir çilekeşe, bir saatin değerini anlamak için, kavuşmayı bekleyen sevgililere sor. Bir saniyenin değerini anlamak için, bir kazayı önleyemeyen sürücüye sor. Bir saniyenin yüzde birinin değerini anlayabilmek için olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan koşucuya sor. Her anını değerlendir. Unutma! Zaman hiç kimse için durmaz. Geçmiş zaman tarihtir. Gelecek zaman sırlar, meçhullerle doludur.
Sadece şu "an" sana verilen gerçek bir armağandır.

Hiç yorum yok: